Bornholm – Majorka Północy

 

U nas dzisiaj znowu o Bornholmie – i to nie tylko dlatego, że udało się nam niedawno  odwiedzić to przepiękne miejsce. Jest to magiczna wyspa w sam raz na krótki wyjazd a także na dłuższy pobyt. Życie płynie tam inaczej, wolniej, bez pośpiechu ale aktywnie. Błękit Bałtyku i biel plaż przyciągają jak magnes. Te niemal 600 km2 zaprasza do siebie swoimi warunkami naturalnymi, licznymi atrakcjami turystycznymi oraz doskonale rozbudowaną siecią tras rowerowych. Bornholm oferuje również doskonałe szlaki piesze, pola golfowe, miejsca do wspinaczki oraz jazdy konnej. Dlatego warto zobaczyć tę malutką, urokliwą wyspę zwłaszcza, że zbliża się lato – najłaskawsza pora roku pod względem temperatury i zasięgu promieni słonecznych.

 

 

Na wyspę można dopłynąć promem ze Świnoujścia do Ronne, miasta pełnego kolorowych domów i krętych uliczek. Nad miastem góruje wieża kościoła Św. Mikołaja.

 

Bornholm to także doskonała kuchnia związana z rybołówstwem a najlepsze do posmakowania są wędzone ryby, które najczęściej można znaleźć w pobliżu portów, gdzie są typowe dla regionu wędzarnie z wysokimi kominami.

 

Miejsce to jest przyjazne dla rodzin z dziećmi, dla nich przewidziane są specjalne place zabaw i liczne udogodnienia przy domkach wakacyjnych.

 

Będąc na wyspie nie można zapomnieć o pobycie na plaży i zabraniu chociażby paru ziarenek piasku w butach. Jest on tak drobny, że służył kiedyś do napełniania klepsydr.

Połączenia promowe są również katamaranem z Kołobrzegu do Nexo oraz promem z Sassnitz do Ronne. To propozycje dla tych, którzy wybierają się na Bornholm z własnym środkiem transportu  – z rowerem lub samochodem. Również i my zapraszamy na Bornholm – wyspę zwaną Majorką Północy!