W kalendarzu 8 marca – Dzień Kobiet

Kiedy w tym roku obchodzony jest Dzień Kobiet? Jaki prezent podarować kobiecie w dniu jej święta? Sprawdźmy…

Dlaczego Dzień Kobiet przypada 8 marca? Bo kobiety to ósmy cud świata  😉 

Z założenia dzień ten jest uczczeniem pamięci sufrażystek walczących o prawa kobiet i równouprawnienie. W tym roku Dzień Kobiet wypada we czwartek.

Co dać kobiecie na Dzień Kobiet? Od zawsze najlepszym podarunkiem dla kobiet był kwiatek. Kiedyś w czasach PRL modne były goździki, potem zaczęto wręczać tulipany. Prawdę mówiąc wszystko zależy od wyobraźni i gestu mężczyzny  😆 ostatnio często spotkanymi podarunkami są bilety do SPA, sauny, czy masaż lub wspólna wycieczka, ale odpowiednie na tą okazję są również perfumy, czy inne kosmetyki.

 

 

Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem m.in. w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Chinach, Kubie, Kazachstanie, Macedonii, Mołdawii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Ukrainie, Wietnamie i we Włoszech.

 

To teraz kilka ciekawostek o NAS  😳 

( podejdźcie do nich z dystansem, to tylko dane statystyczne 🙂 )

😆

 

  1. Przeciętna kobieta krytykuje się średnio 36 razy na dzień.
  2. Kobiecy słuch funkcjonuje sprawniej: lepiej słyszymy, przypadkowe melodie łatwiej wpadają nam w ucho, lepiej potrafimy je powtórzyć.
  3. Nasz smak także jest lepszy. Odczuwamy go silniej, także nasz nos jest lepszy niż nos mężczyzn. Wrażliwiej i dokładniej odczuwamy zapachy.
  4. Co do wzroku, nasze oko odróżnia więcej odcieni, zatem my widzimy – indygo, turkus i lazuryt a nasz mężczyzna po prostu – niebieski.
  5. 60% kobiet nie przejdzie obojętnie obok witryny z napisem: „PROMOCJA”, „50%”, „WYPRZEDAŻ”, jesteśmy po prostu bardziej spostrzegawcze.
  6. Średnio, kobieta wymawia 16000 słów dziennie (co oczywiście przemawia na naszą korzyść).
  7. Chciałybyśmy wydawać większe sumy pieniędzy na modę i urodę oraz wymienić zawartość swojej szafy na ubrania zgodne z trendami . Co dziesiąta z nas chciałaby udać się na sesję fotograficzną, a 12 % marzy o ubraniach od największych projektantów. Co trzecia Polka nie ma czasu na zakupy i oczywiście chciałaby mieć go więcej.
  8. Na ogólne pytanie o największe marzenie do spełnienia, większość Polek odpowiada, że wiąże je ze zdrowiem. Dla  18 % z nas marzenia dotyczą rodziny, domu. 6 % kobiet marzy o awansie zawodowym – i  to jest dla nich priorytetem, natomiast 2 % swoje marzenia łączy ze zmianą wyglądu.
  9. Przeciętna kobieta spędza blisko rok w ciągu życia na staniu przed szafą i myśleniu „w co ja się ubiorę? Badania dowodzą, że spędzamy przed szafą około 16 minut każdego dnia roboczego oraz 14 minut w sobotni i niedzielny poranek ( tekst zaczerpnięty stąd  🙂 )