Rejsy promowe

Rejsy promowe – jakie są zalety korzystania z przepraw promowych? Promy pasażerskie stały się teraz jednym z najczęściej wybieranych środków komunikacji. Jednakże nie w każde miejsce możemy dopłynąć…

Można zabrać samochód, rower, motocykl

Wiadomo, że wiąże się to z dużą wygodą. Nawet jeżeli mamy długą trasę do pokonania, możemy się zatrzymać w każdej chwili i zrobić przerwę. Można dojechać w każde miejsce. Poza tym do samochodu można zabrać mnóstwo rzeczy potrzebnych i tych niepotrzebnych  😉 w podróży. I tak załadowanym samochodem możemy wjechać na prom  😆 

 

 

Podróż samochodem + podróż promem

Po długiej trasie samochodem, wjeżdżasz na prom i niczym się nie przejmujesz. Możesz w końcu skupić się na odpoczynku. Na promach jest jak w hotelach: pokoje, restauracje, sale zabaw. Jest czas na zrobienie zakupów, czy relaks w SPA, które wiele promów ma do zaoferowania.

 

Super atrakcja…

… nawet dla dorosłych. Wspaniałe widoki z pokładu zewnętrznego, nie tylko podczas dopływania do portu docelowego, ale również w trakcie rejsu, szczególnie w ciągu dnia. Warto w dłuższą podróż wykupić kabinę z oknem i podziwiać piękne widoki, nie wychodząc na pokład zewnętrzny.

 

 

Wygodna podróż

Kabiny na promach są jak małe pokoiki z łóżkiem i łazienką. Każde promy mają inne kabiny, ale trzeba przyznać, ze są wygodne i można w nich wypocząć. W niektórych są nawet telewizory.

 

 

Idealne połączenie ze Skandynawią

Można powiedzieć, że jedynym minusem przepraw promem jest fakt, że z Polski bezpośrednio można się dostać jedynie do Skandynawii. Jeśli chodzi o inne kierunki np. okolice Morza Śródziemnego, pozostaje droga lądowa, a następnie prom.

 

Prom zamiast samolotu

Rejs promem to świetna alternatywa dla tych, którzy boją się wsiąść do samolotu lub z jakichś powodów nie mogą latać, albo po prostu jest im potrzebne auto w podróży.

 

Co ciekawe, w Polsce prom wygrywa z tanimi liniami lotniczymi i według statystyk prom jest bezpieczniejszym środkiem transportu!

 

Źródło